Zawarcie związku małżeńskiego w tradycji amerykańskiej

Jednym z marzeń młodych Amerykanek jest ślub jak z bajki w iście hollywoodzkim stylu. Tradycyjne śluby w Stanach Zjednoczonych muszą być duże, bogate i z wielką pompą.

Często przy ich planowaniu nowożeńcy korzystają z usług profesjonalnych konsultantów ślubnych, którzy od początku do końca zorganizują całą ceremonię i dopną ją na ostatni guzik. Wszelkie przygotowania zaczynają się wiele miesięcy wcześniej.

Ślub humanistyczny obowiązkowo musi zostać poprzedzony hucznym wieczorem kawalerskim i panieńskim. Pan Młody w ten podniosły dzień zakłada elegancki frak lub garnitur, a Panna Młoda najpiękniejszą białą suknię, jaką udało się jej znaleźć i welon.

Sama uroczystość odbywa się w obecności osoby duchownej w kościele lub innym wybranym miejscu. Najważniejszym jej elementem jest złożenie uroczystej przysięgi, często własnoręcznej napisanej.

W trakcie udzielania ślubu musi paść sakramentalne pytanie: czy ktoś z przybyłych gości zna przyczynę, dla której związek dwojga osób, nie mógłby zostać zawarty. Po nim następuję moment założenia obrączek i obwieszczę radosnej nowiny.

Źródło: https://napamiatke.pl/