Warzywna tarta

Jako, że tarty ostatnio są w modzie, polecamy jako danie obiadowe przepyszną tartę z warzywami. Tarta jest krucha, bardzo pyszna i delikatna w smaku. Świetnie smakuje podawana zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Dodatek warzyw, zwłaszcza tych zielonych sprawia, że jest do potrawa bardzo zdrowa. Bomba witaminowa, którą serwujemy w tarcie z warzywami to idealna propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Składniki niezbędne do skomponowania potrawy Ciasto: 220 dkg mąki pszennej, 25 ml wody, jajko, 100 g masła, sól do smaki (około 0,5 łyżeczki).

Farsz: cebula, kukurydza, groszek zielony, szczypiorek, 2 jajka, 1 łyżka mąki, 2 łyżki masła, 1/3 szklanki śmietany, pół szklanki mleka, do smaku sól, pieprz, oregano. Przygotowanie: Krok 1: Na blat wysypujemy mąkę, dodajemy sól oraz masło. Wszystko razem siekamy nożem, a następnie dodajemy wodę i jajko.

Zagniatamy ciasto aż będzie gładkie i odstawiamy na godzinę do lodówki. Krok 2: Cisto rozwałkowujemy pomiędzy dwoma foliami spożywczymi, a następnie przenosimy na wałku do formy. Krok 3: Na tartę wykładamy papier do pieczenia i wysypujemy fasolę dla obciążenia jej.

Krok 4: Tartę wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 0C i pieczemy przez 20 minut. Krok 5: Przygotowany farsz układamy na tartę, a następnie zapiekamy całość przez kolejne 30 minut.