Trudne rozwody

Niestety, w dzisiejszych czasach rozpada się dość wysoki procent małżeństw. Dawniej rozwód był ostatecznością, a dzisiaj już chyba nikogo nie dziwi. Oczywiście, każdą sytuację należy oceniać indywidualnie, jednak zdaje się, że przynajmniej część decyzji o rozejściu się jest podejmowana zbyt pochopnie.

Zawsze trzeba się nad tym bardzo dobrze zastanowić, a już szczególnie wtedy, kiedy ma się dzieci. Dla każdego dziecka rozwód rodziców jest sporą traumą. Przeżywają to zarówno nastolatkowie, jak też maluchy.

Nie ma chyba możliwości rozejścia się w taki sposób, żeby dziecko w ogóle tego nie odczuło. Zawsze trzeba jednak spróbować zrobić to jak najbardziej pokojowo, a wcześniej przynajmniej spróbować naprawić swój związek. Ludzie nie mogą myśleć tylko o sobie, kiedy mają dzieci – to właśnie dobro maluchów powinno być dla nich priorytetem.

Żeby je prawidłowo wychować, potrzebna jest i mama, i tata. Pamiętajmy o tym, kiedy rozważamy opcję rozwodu. Dzieci zawsze na tym ucierpią, więc nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji.