Suknia na przełomie dekad

Trendy w modzie ślubnej zmieniają się niemal co sezon – nic więc dziwnego, że zmieniały się one także na przestrzeni ubiegłych dekad. Inspiracji w ubiegłych dziesięcioleciach powinny szukać szczególnie te panny młode, którym zależy, aby ich suknia ślubna była oryginalna i niebanalna. W latach 20. XX wieku w modzie ślubnej dominowały suknie raczej proste – a’la „chłopczyca” – o małych dekoltach i obniżonej talii.

Nieodłącznym elementem ślubnej stylizacji był także długi welon, który przypominał nieco czepek. Lata 40. z kolei to lata dominacji sztucznego jedwabiu, szerokich ramion-bufek oraz wąskiej, mocno podkreślonej talii. Minimalizm tej dekady został zupełnie odrzucony w kolejnych latach – modny wówczas stał się kobiecy styl pin-up, a główny element sukien ślubnych stanowiła wówczas falbaniasta i bogato zdobiona spódnica.

W latach 60. natomiast zaczęły królować długie treny, a w latach 70. motywy etniczne, a nawet inspirowane motywami średniowiecznymi. Jak widać moda ślubna na przestrzeni wieków wzbogaciła się w wiele różnych tendencji – z pewnością każda panna młoda szukająca niebanalnych rozwiązań znajdzie tu coś dla siebie.