Przenieśmy się z Azji do Polski

Kuchnia azjatycka ma wiele tajemnic. Jest skomplikowana i trudna, gdy całkowicie się nie ma o niej pojęcia. Ale także jest niezwykle fascynująca , smaczna i zdrowa więc warto poznać jej tajemnice i nauczyć się przyrządzać azjatyckie potrawy.

Zanim jednak osiągniemy w tym wprawę powinniśmy zapoznać się ze składnikami, które sprawiają, że ten region jest wyjątkowy kulinarnie. Powinniśmy poznać ich historię, zastosowanie i sposoby podawania. Przykładem może być choćby najzwyklejszy wydawałoby się ryż.

Okazuje się, że ma on wiele różnych odmian i każda z nich nadaje się do czegoś innego. Dlatego warto o ryżu wiedzieć więcej i wiedzieć, jak długo go gotować do czego podawać oraz jakie przyprawy używać. Potraw na bazie ryżu jest w azjatyckiej kuchni mnóstwo więc wystarczy, że nauczymy się przyrządzać kilkanaście i już powinniśmy być zadowoleni.

Odrobinę Azji możemy zapewnić polskim potrawom również używając bardzo popularnego w tamtym regionie sosu sojowego. Ma on ciekawy smak, który urozmaica wszystkie dania.