Problem z wynalazkami?

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno jest wynaleźć jakieś rewolucyjne urządzenie, ponieważ poziom technologiczny ludzkości jest bardzo wysoki i zdaje się, że niewiele już zostało do wynalezienia. Nie zmienia to w niczym faktu, że praktycznie w każdym kolejnym miesiącu na rynku pojawiają się coraz to nowe gadżety elektroniczne. Większość z nich stanowi jednak nowe i udoskonalone wersje sprzętu, który wszyscy już dobrze znamy.

Dla niektórych osób jest to jednak nadal prawdziwa gratka. Prawdziwy meloman z pewnością doceni nowe słuchawki, które będzie mógł podłączyć do przenośnego odtwarzacza muzycznego, żeby słuchać muzyki w jeszcze lepszej jakości. Zapewne znajdzie się również całkiem spore grono osób, które docenią nową wersję mapy elektronicznej w swoim smartfonie czy też kolejną interesującą grę na urządzenia mobilne (obecnie produkuje się nawet przenośne pady do takiego sprzętu).

Trudno jednak uznać, że wspomniane nowinki technologiczne będą pamiętane za 50 czy 100 lat, tak jak pamięta się o wynalezieniu telefonu czy telegrafu.