Podróż autobusem czy pociągiem – czy to ważne?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy ty sam wybierałeś się na kolonie, niemal pewne było, że czeka cię wyprawa pociągiem. Dziś jednak czasy się zmieniły, a w związku z rozmaitymi wyjazdami, wybierane są różnorakie środki transportu.

Może okazać się, że maluch pojedzie pociągiem lub autobusem. Czy powinno to dla ciebie stanowić różnicę? Środek transportu warto wziąć pod uwagę w momencie pakowania bagażu.

Jeśli dzieci jadą na kolonię autobusem, najprawdopodobniej dowieziesz swoją latorośl na miejsce zbiórki i pomożesz mu zapakować torby do bagażnika. Nie ma więc znaczenia, czy zdecydujesz się na torbę podróżną, walizkę czy na plecak.

Jeśli jednak dzieciaki mają dojechać na miejsce pociągiem, najlepiej jest zdecydować się na plecak, który będzie najwygodniej nosić. Co więcej, wtedy szczególnie warto zadbać o to, by wszystko znalazło się w tym jednym pakunku – każda dodatkowa torba cargo to pewnego rodzaju utrudnienie.

Kiedy dziecko wybiera się na kolonie, zwykle chcesz wierzyć w to, że będzie pod odpowiednią opieką. Jeśli jednak jedzie pociągiem, pamiętaj, że będzie narażone także na kontakt z obcymi ludźmi.

Warto przeprowadzić z maluchem stosowną pogadankę na temat zachowania i bezpieczeństwa w pojazdach publicznego transportu.

www.rostowski.info