Od amatora do fotografa

Niezależnie od tego czy fotografia to tylko nasze hobby, czy sposób na życie, możemy podnieść swoje kwalifikacje. Czego powinniśmy się nauczyć? Początkowo warto przeanalizować zdjęcia profesjonalnych fotografów i ocenić co takiego czyni je wyjątkowymi. Następnym krokiem jest wykonywanie samodzielnie zdjęć. Warto także spróbować chociaż raz w życiu profesjonalna sesja zdjęciowa poznań. 

Wystarczy tani aparat cyfrowy i dużo cierpliwości, bowiem początkowe ujęcia będą dalekie od idealnych. Z czasem możemy eksperymentować z ustawieniami aparatu, aby w pełni wykorzystać wbudowane w nim funkcje. Dodatkowo dobrym pomysłem będą próby stworzenia własnej scenerii czy kompozycji.

Jeśli ten etap przejdziemy pomyślnie to możemy określać się już mianem dobrego fotografa. Niestety bardzo ważna umiejętność, jaką jest obróbka graficzna zdjęcia, zajmuje co najmniej kilkadziesiąt godzin nauki, a odpowiednia znajomość programów graficznych przyjdzie wraz z wielomiesięcznym, a nawet wieloletnim doświadczeniem. W momencie kiedy jesteśmy już przygotowani do profesjonalnej fotografii możemy zacząć poszukiwania klientów. Z czasem warto rozważyć specjalizację w określonym rodzaju zdjęć – czesto wybierana jest fotografia artystyczna lub podróznicza.