Narzuty – niezastąpiony element wystroju sypialni, jak i również salonu. Do jakich aranżacji pasują narzuty, jakie wzory i kolory są odpowiednie, etc.

Narzuta coraz częściej pełni w naszych mieszkaniach nie tylko funkcję praktyczną, ale też estetyczną. Idealnie nadaje się jako przykrycie na łóżko czy kanapę lub sofę, jednak dobra narzuta musi być dopasowana do aranżacji pomieszczenia.

Powinna być przede wszystkim w odpowiednich rozmiarach, dlatego też zanim zakupimy narzutę to zmierzmy dokładnie mebel, na którym chcemy ją wykorzystać. Warto pamiętać o tym, że łóżko, ale i kanapę możemy okryć na kilka sposobów – albo wierzchnie, gdy narzuta będzie sięgać aż do podłogi, albo założyć je pod materac czy wsunąć końce wewnątrz kanapy.

Dodatkowo, wybierając narzutę powinniśmy mieć też na uwadze kolory, jakie dominują w pomieszczeniu lub też wzory, z jakimi mamy do czynienia w naszej sypialni czy w salonie. Wtedy warto wybrać coś, co będzie pasować i stanie się eleganckim elementem, spełniając tym samym swoje funkcje estetyczne.

Dziś najpopularniejsze w salonach są kolory pastelowe i te jaśniejsze odcienie, dzięki którym w pomieszczeniach jest jasno, przejrzyście i optymistycznie. W sypialni z kolei dominują takie kolory jak brąz czy beż.

Narzuty znajdziemy natomiast w wielu kolorach i wzorach, dlatego też każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Warto także wziąć jeszcze pod uwagę m.

in. materiał, z jakiego narzuta jest wykonana – najczęściej są to bawełna, satyna oraz akryl, które doskonale sprawdzają się zarówno w sypialni, jak i w salonie.

www.ecocomplex.com.pl