Kurczak w orzechowej panierce

Wyśmienitą propozycją na danie obiadowe jest filet z kurczaka przyrządzony w chrupiącej, orzechowej panierce. Panierka orzechowa jest alternatywą dla tradycyjnej, niezbyt zdrowej panierki, do której przywykliśmy w polskiej kuchni.

Danie jest bardzo smaczne i wraz z dodatkami (ziemniaki, ryż, surówki) może stanowić danie obiadowe lub być podawane samodzielnie jako przekąska. Kurczak w orzechowej panierce przypomina nieco nuggetsy i smakuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Składniki: 40 dkg fileta z kurczaka, jajko, około 50 g orzechów (włoskich, ziemnych, laskowych lub migdałów), sól, pieprz, oregano. Sposób przygotowania: Krok 1: Filety z kurczaka dokładnie myjemy i osuszamy.

Następnie kroimy w paski o grubości około 1,5 cm i posypujemy solą, pieprzem i oregano. Krok 2: Mięso obtaczamy w roztrzepanym jajku, a następnie w zmielonych dokładnie orzechach.

Krok 3: Mięso w panierce smażymy z obu stron na rozgrzanej oliwie na złoty kolor. Podawać można zarówno na ciepło, jak i przestudzone, jako przekąskę.