Kultywowanie tradycji domowego obiadu

Koniecznym działaniem jest zadbanie o to, aby dziecko odkrywało zalety smacznego i zarazem zdrowego jedzenia. Takich zachowań może nauczyć się tylko i wyłącznie w domu, w którym kultywuje się tradycje wspólnych posiłków. Jest to nie zwykle ważne, aby w dzisiejszym zabieganym świecie, znaleźć czas na wspólne zjedzenie posiłku.

Oczywiście nie zawsze jest to takie łatwe, gdy rodzice pracują na różne zmiany, a dzieci uczęszczają na różne fakultety. Niemniej jednak zawsze istnieje szansa, na przynajmniej jeden posiłek zjedzony razem. Z pewnością weekend jest ku temu dobrym powodem. Zdarzają się jednak sytuacje, w których warto zjeść na zewnątrz, np.: chrzciny restauracja warszawa.

Warto zwrócić uwagę, na to, że oprócz wdrażania odpowiednich potraw, równie ważna jest atmosfera przy stole, sposób jedzenia i zachowania. Posiłek musi być zjedzony w miłej atmosferze, jest czasem na rozmowę o minionym dniu. Nie pozwalajmy na zabieranie talerza do pokoju, włączania telewizora, czy co gorsza używania komórki.

Niech to będzie wspólne spotkanie, które nauczy dziecko „szacunku” do jedzenia.