Dlaczego warto wysyłać dzieci na kolonie?

Dziecko na koloniach – to jeden z podstawowych sposobów, by zapewnić swojej latorośli odpowiednią opiekę oraz rozrywkę w czasie wakacyjnych miesięcy. Staramy się, by nasze maluchy spędzały czas jak najlepiej, jednak nie zawsze możemy im w tym towarzyszyć.

Jednak wysłanie dziecka na kolonie czy półkolonie to dobry pomysł nie tylko ze względu na to, jak wygodne może być takie rozwiązanie. Jednak pozwolenie dziecku na taki „samodzielny” wyjazd kryje w sobie także nieco więcej zalet.

Przede wszystkim jest to nauka właśnie wspomnianej wyżej samodzielności. Już kilkulatek, podczas kolonijnego wyjazdu będzie zdobywał wartościowe umiejętności.

Dzięki temu, że będzie każdego dnia musiał podejmować wiele decyzji (w co się ubrać? Z czym zjeść kanapkę na śniadanie?), poczuje się ważny. Nie da się również nie dostrzec, że kolonie lub półkolonie śrem w dużej mierze mają szansę poszerzać horyzonty myślowe dziecka.

Każdego dnia spotykać będzie koleżanki i kolegów, którzy funkcjonują nieco inaczej niż on, bo wynieśli z domu przynajmniej częściowo inne doświadczenia. Pozna też alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, które mogą być diametralnie różne od wypoczynku, jaki preferują jego rodzice.

www.theoldcinema.pl