Dlaczego Azjatki nie tyją?

Często przyglądamy się Chinkom lub Japonkom i zachodzimy w główę dlaczego są takie szczupłe. Owszem są niziutkie, ale także niezwykle smukłe.

Niezbyt często, a w zasadzie wcale, nie widujemy Japonek, Chinek, Tajek czy Wietnamek, które są otyłe. Zastanawiamy się więc w czym tkwi sekret, gdzie leży ich tajemnica.

Odpowiedź jest oczywiście bardzo prosta, bowiem chodzi tutaj o kuchnię azjatycką. Owszem jest ona zróżnicowana, bo krajów w Azji jest bardzo wiele, ale jeśli chodzi o podstawy czyli warzywa, owoce, ryby i owoce morza to możemy uznać, że pojawiają się w kuchni każdego z krajów Azjatyckich, gdyż sprzyja im klimat.

I tak oto, gdy przyjrzymy się diecie Azjatek, zobaczymy, że jedzą mnóstwo warzyw – duszonych, gotowanych, smażonych i surowych, do tego mnóstwo ryb. Ryż, który jedzą Chińczycy także nie jest specjalnie kaloryczny, zwłaszcza ten brązowy.

Do tego piją one dużo herbaty: zielonej, czerwonej i białej, która pomaga w regulowaniu przemiany materii. Efekty takiej diety widać gołym okiem.

www.hpbj-online.pl