Czy deweloper może nam pomóc w uzyskaniu kredytu?

Bardzo często, aby móc mieć swoje wymarzone mieszkanie, ludzie muszą zaciągnąć kredyt, bo tylko wówczas są w stanie spełnić swoje marzenia. Niestety ofert kredytowych jest tak wiele, że czasami trudno jest się połapać w tym, które z nich będą dla nas najlepsze, a jeśli jeszcze nie rozumiemy tak do końca tego finansowego języka, to już w ogóle możemy mieć problem ze zrozumieniem umowy i porównaniem, która z nich będzie dla nas najlepsza. Dlatego warto zobaczyć, czy czasami nasz deweloper nie proponuje pomocy w uzyskaniu odpowiedniego kredytu, bo może się wówczas okazać, że do wyboru będziemy mieli wiele bardzo ciekawych propozycji.

Zorganizowane zostanie spotkanie z ekspertem

Jeśli mamy już wybrane mieszkanie i jesteśmy zdecydowani na jego zakup, to koniecznie musimy zacząć organizować kredyt, bo tylko wpłacenie odpowiedniej sumy pieniędzy, będzie nam gwarantowało, że zostaniemy posiadaczami takiego mieszkania. Dlatego też koniecznie powinniśmy popatrzeć, czy deweloper nie oferuje nam pośrednictwa w wybraniu takiego kredytu. Wówczas będziemy mogli spotkać się z ekspertem finansowym, który sprawdzi nasze dochody i powie nam, ile jesteśmy w stanie uzyskać kredytu, a także jaki musimy mieć wkład własny. Może się okazać, że będziemy mieli możliwość zaciągnięcia kredytu w tym samym banku, w którym deweloper zaciągnął swój kredyt na budowę, a to dodatkowo może pozytywnie wpłynąć na nasze możliwości finansowe i sprawić, że bank będzie bardziej skłonny wypłacić nam te pieniądze, bo będzie miał zapewnienie od dewelopera, że dana nieruchomość faktycznie powstanie. To wszystko właśnie sprawia, że ludzie chcą korzystać z takiej usługi, zwłaszcza że sami już wówczas nie muszą zbyt wiele biegać, aby móc to wszystko zorganizować.

Jakie dokumenty będą nam potrzebne?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że do uzyskania kredytu, będą nam potrzebne określone dokumenty, dlatego już wcześniej warto się zorientować, co to ma być.

Po pierwsze będziemy potrzebowali zaświadczenia z pracy, że jesteśmy zatrudnieni, na jaki rodzaj umowy, a także będziemy potrzebowali informacji, jaki był nasz dochód z kilku ostatnich miesięcy. Do tego, będziemy musieli także przedstawić nasze wydatki, wyliczyć ile pieniędzy miesięcznie wydajemy na inne zobowiązania, dzięki czemu bank będzie mógł wyliczyć ile jeszcze tych pieniędzy nam zostaje, ile z nich potrzebujemy na życie, a ile jesteśmy w stanie mu co miesiąc oddawać. Koniecznie trzeba także przedstawić odpowiednie dokumenty odnośnie budowy, które otrzymamy od dewelopera. Będą to wszelkiego rodzaju pisma, potwierdzające, że posiada on pozwolenia na budowę, a także zobowiązanie, w jakim okresie odda on do użytku jaką część wybudowanych nieruchomości. Dlatego też biorąc kredyt w tym samym banku co deweloper, będziemy mieli większą szansę na jego uzyskanie, bo bank otrzyma jeszcze więcej dokumentów, potwierdzających to, że deweloper wywiąże się ze swojego zobowiązania w z góry przyjętym terminie. Warto się zorientować już wcześniej, jakie dokumenty będą nam potrzebne, tak abyśmy mieli pewność, że na spokojnie będziemy mogli je wszystkie uzbierać, tak aby w odpowiednim czasie przedstawić je w banku. Tylko na ich podstawie będziemy mieli szansę uzyskać odpowiedni kredyt, który pomoże nam w spełnieniu naszego marzenia. Co więcej, może się okazać, że co jakiś czas będziemy musieli przedstawiać jakieś kolejne dokumenty, dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy dokładnie czytali różnego rodzaju umowy i wytyczne. Warto wiedzieć, co musimy zrobić i jakie warunki musimy spełniać, tak aby mieć pewność, że uda nam się uzyskać kredyt, abyśmy mogli kupić naszą wymarzoną nieruchomość.

Tylko wówczas będziemy mogli spełniać swoje marzenia, a jeśli wybierzemy odpowiedniego dewelopera, to może się okazać, że on także przyczyni się do naszego szczęścia, oferując nam pomoc przy wyborze odpowiedniego banku, na sfinansowanie naszych pragnień o posiadaniu własnego mieszkania. Na nowe mieszkania w warszawie powiśle, które polecam.

www.biegdlapokoju.pl