Czy byliśmy w saunie ziołowej?

Jeżeli chociaż trochę zainteresowaliśmy się tematem sauny, bo chcielibyśmy skorzystać z tego dobrodziejstwa, to z pewnością wiemy, że są jej różne rodzaje. Co za tym idzie, mają one różne przeznaczenia, różne osoby z nich mogą korzystać i różnych efektów możemy się spodziewać po przebywaniu w nich. Dlatego też, jeśli nie odpowiadało nam przebywanie w saunie mokrej, możemy spróbować posiedzieć w takiej suchej, i odwrotnie. Możliwości jest wiele, dlatego też, warto poszukać takiego rozwiązania, które będzie dla nas najbardziej odpowiednie.

Jak działa sauna ziołowa?

To co powinniśmy wiedzieć o saunie ziołowej, to przede wszystkim fakt, że jest ona jedną z odmian sauny parowej. To oznacza, że unosi się w niej para wodna, w której dodatkowo znajduje się wywar z ziół, a także krople olejków eterycznych, które mają działać na nas relaksująco i odprężająco. Temperatura w takiej saunie oscyluje w okolicach 45 ºC, przy wilgotności w granicach 80%. Przebywanie w takiej saunie może pomagać w oddychaniu, a tego typu inhalacje dobrze będą wpływać na nasze drogi oddechowe.

Chociaż może się wydawać, że w tego typu saunie będziemy w stanie wytrzymać więcej czasu, bo oddychać będzie nam się swobodniej, to jednak nie powinniśmy przekraczać zalecanych 30 minut.

Możemy co jakiś czas zmieniać

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, a my w każdej z saun czujemy się dobrze, to warto co jakiś czas je zmieniać. Wówczas będziemy mogli optymalnie wykorzystywać ich wpływ na nasze ciało, a co się z tym wiąże, sprawić, że naprawdę dobrze będziemy się czuli po takiej sesji w saunie. Oczywiście nie możemy zapominać, że po takim rozgrzaniu, trzeba schłodzić ciało. Możemy wejść do zbiornika z zimną wodą, albo schłodzić się pod prysznicem, jednak najważniejsze jest to, abyśmy tak zrobili, bo wówczas wyrównamy pracę serca i odpowiednio zahartujemy nasze ciało. Jeśli jeszcze nie byliśmy w saunie, a wiemy że nie dotyczą nas żadne zakazy, to koniecznie powinniśmy to jak najszybciej nadrobić. Im prędzej zaczniemy korzystać z sauny, im bardziej regularne będą nasze odwiedziny w niej, tym większa będzie szansa, że poprawimy kondycję naszego ciała i lepiej będziemy się czuli. Czasami niewiele potrzeba, aby pozytywnie wpłynąć na swój organizm i trochę o siebie zadbać.

Dlatego warto zobaczyć, gdzie znajduje się najbliższa sauna, aby jak najszybciej z niej skorzystać.

www.artcd.pl